web
stats
BİNA ACİL DURUM SESLİ YÖNLENDİRME TAHLİYE ÜNİTESİ
 • BİNA ACİL DURUM SESLİ YÖNLENDİRME TAHLİYE ÜNİTESİ

  Ürün Kodu: 5T799-1

  Ölçüler: 15x 22x5mm

  Gövde:  ABS Plastik

  Ses Çıkışı Güçü:50 Watt

  Çıkış Gerilimi:1. Vrms Hz

  Frekans Aralığı:50 -4.000 Hz

  Sinyal Gürültü Oranı:30db

  Harmonik Bozulma:%0,5

  Çalışma Ortamı:10- C+45 C/ %95nem

  Besleme Gerilimi:220 Vac +&15,50Hz +5Hz

  Uygulama Gücü:50 W Rms

  Frekans Bandı:70- 14.000 Hz Full Range

  Giriş Gerilimi:10 Vrms

  Ses Basınç Seviyesi:15 Db(1 Khz, 1 M/1 W)

  Garanti: Üretim hatalarına karşı 2 yıl

   

  BİNA ACİL DURUM SESLİ YÖNLENDİRME TAHLİYE ÜNİTESİ TANIMI

  Görme Engelli ve yaşlı bireylerin acil durum yangın deprem gaz sızıntısı v.b. alanlarda binaların acil durum tahliyesinde çıkış kapılarına sesli yön tarif yaparak tahliyesini sağlayan görme engelli sesli yönlendirme sistemidir.

   

  BİNA ACİL DURUM SESLİ YÖNLENDİRME TAHLİYE ÜNİTESİ AMACI

  Görme engelliler için bina acil durum sesli tahliye çıkış yönlendirme sistemi Hastane, Üniversite, Okul, Otel, AVM, Adliye, Metro İstasyonu gibi birçok binaların Yangın veya Acil durumlarda binayı tahliyesi için düşünülmüştür. Engelsiz İnsanların Acil Çıkış EXİT yön tabelaları ile çıkışlara yönlendirildiği gibi, görme engellilerinde bu binalardan engelsiz yaşam yönetmeliği gereği, yangın veya acil durumlarda binaların Acil çıkış kapılarına yönlendirilip acil çıkış kapıların yerlerinin bulunmasını ve binadan güvenli bir şekilde tahliyesinin sağlanması engelli yönetmeliği gereğidir.

   

  BİNA ACİL DURUM SESLİ YÖNLENDİRME TAHLİYE ÜNİTESİ GENEL ÖZELLİKLERİ

  - Sistemin binaların mimari yapısına göre yangın koridorlarına, yangın kapılarının üstüne veya yanına monte edilir ve noktasal alan hakkında yön tarif anonsları kaydedilir.

  - Olası alarm durumunda farklı noktalardaki ve güçteki birbirlerinden bağımsız noktasal anons üniteleri, binanın mevcut yangın alarm sisteminden ve       belirlenmiş noktalardaki acil durum butonundan almış olduğu komutla aktif olur.

  - Noktasal sesli anonsla yön tarifine ve flaşörlü ikaza başlayarak yangın alarm sistemi ve acil durum butonları resetlenene kadar anonsla yönlendirmesi     tekrarlı olarak sürdürür.

  - Sistem binalardaki mevcut yangın alarm sistemleriyle entegre edilebilinir.