web
stats
HAKKIMIZDA

TAYNEKS; yenilikçi, üstün kaliteli, sınırsız hizmet anlayışı ve 40 yılı aşkın el aletleri imalatı tecrübesi ile 2003 yılında trafik sektörüne adım atmıştır. Profesyonel idari kadrosu, uzman AR-GE Departmanı, en yüksek teknolojiye sahip modern makina parkında TSE Kalite Standartları ve ISO 9001 - ISO 14001 çerçevesinde ürettiği ürünleri ve satış sonrası verdiği sonsuz destek ve garanti ile kendisine sektörde önemli bir yer edinmiştir.

 

TAYNEKS; kamu ve özel sektör ihtiyaçları doğrultusunda, hem yurtiçinde hem de yurtdışında sayısız önemli proje üstlenmektedir. Başta Avrupa, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Afrika olmak üzere birçok ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra, güneş enerjili ürünleri ve doğa dostu enerji kullanımı ile çevreye de eşsiz bir katkı sağlamaktadır.
 
TAYNEKS; plastik ve çelik şekillendirme uzmanlık alanındaki engin tecrübesine dayanarak, 2010 yılı itibariyle Türkiye'de bir ilke imza atmıştır ve görme engellilerin yaşamlarını kolaylaştıran, hem yasalara ve yönetmeliklere hem de standartlara uygun, evrensel dizayn ilkelerini temel alan erişebilirlik / erişilebilirlik ve ulaşabilirlik / ulaşılabilirlik ürünlerinin imalatına başlamıştır.
 
TAYNEKS; özellikle görme engellilere yönelik hissedilebilir yüzey / hissedilebilir zemin ürünleri olan kılavuz ve uyarıcı yürüme yüzeyleri; hem Latin hem Braille Alfabeli plastik, metal, paslanmaz çelik kabartma yönlendirme ve bilgilendirme levhaları / tabelaları; akrilik ve alüminyum kabartma haritalar ve kat planları; kabartmalı el broşürleri; kabartmalı cetveller; engelli asistan yardım noktaları; sesli kiosklar; uyarı babaları; kabartmalı küpeşte modüllerinden oluşan geniş ürün yelpazesi ile engelsiz erişim için ülkemizde başvurulan ilk adres olmuştur.
 
TAYNEKS; ülkemizde hissedilebilir yürüme yüzey ürünleri için gerekli olan TS 13720 ve TSE K 484 kalite belgelerine sahip ilk ve tek üretici olma özelliğiyle de üstün kalitesini tescillemiştir.
 
TAYNEKS; tüm hissedilebilir yüzey ürünlerinin anavatanı kabul edilen Japonya'dan yola çıkıp İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Kuzey Amerika gibi ülkelere ziyaretler gerçekleştirerek, hem görme engelliler için değişik dünya ülkeleri tarafından yapılan erişilebilirlik çalışmalarını yerinde incelemiştir hem de çalışmaları ve üretimleri ile ülkemizdeki engelsiz erişim alanı ile ilgili kurumlara çözüm ortaklığı sunmuştur.
 
TAYNEKS; sayısız kamu kurumu, hava limanı, raylı sistem, iskele, cami, hastane, okul, üniversite, alışveriş merkezi erişebilirlik / erişilebilirlik ve ulaşabilirlik / ulaşılabilirlik projesine imza atarak ve her geçen gün yeni bir mekanı daha engelliler için erişilebilir hale getirerek sektöre açık ara liderlik etmektedir ve etmeye devam edecektir.
 
TAYNEKS; ülkemizdeki ilk üretici ünvanı, uzman üretim kadrosu, profesyonel pazarlama ve satış ekibi, rehber görme engelli personeli, titiz projelendirme ve uygulama ekibi gibi benzersiz özellikleri ile görme engelli vatandaşlarımız için engelleri büyük bir kararlılıkla birer birer kaldırmaktadır ve kaldırmaya devam edecektir.